4 důvody proč psát všemi deseti

Není tomu tak dlouho co jsem psal čtyřmi až šesti prsty a létal po celé klávesnici sem a tam. Do toho jsem se ještě často musel na klávesnici dívat. Pak jsem se naučil psát všemi deseti prsty a můžu říct, že nebylo tak těžké se to naučit a vážně to za to stojí.

Napadlo mě to při čtení jednoho zahraničního blogu a protože jsem plánoval, že napíšu ebook a blog tak mi to přišlo jako dobrý nápad.

Jaké jsou podle mě hlavní výhody psaní všemi deseti?

  1. Fokus
  2. Rychlost
  3. Pohodlí
  4. Efektivita

Fokus

Když chceme něco napsat, tak potřebujeme přemýšlet o tom, co napíšeme a při nepsaní všemi deseti jste neustále rozptylováni díváním se na klávesnici a hledáním písmenek. Tím se přerušuje proud našich myšlenek a nakonec musíme přečíst celou větu znovu abychom se chytili tam kde jsme skončili.

Rychlost

Psaní všemi deseti je mnohem rychlejší z toho důvodu, že se nemusíte dívat na klávesnici a tím, že jednotlivé prsty používají stále stejné písmena se psaní může stát automatickou činností kterou převezme vaše podvědomí. Tím se vaše rychlost mnohokrát zvýší.

Pohodlí

Získáte pro svoje oči a svou mysl. Oči nebudou tolik unavené, protože nemusíte stále přeostřovat z klávesnice na monitor a mysl nebude utíkat z jedné činnosti na druhou tak často a tak rychle. Další pohodlí získáte tím, že tolik nehýbete rukama. Nejvíce se vám pohybují prsty a zápěstí, zatím co většina lidí, kteří píší dvěma až čtyřmi prsty mají ruce nad stolem.

Efektivita

Všechny předchozí body mají za následek, že jste mnohem efektivnější a tím toho stihnete více. Například pokud denně odpovídáte na řadu emailů tak pokud rychlost svého psaní zrychlíte pouze o polovinu tak při vyřizování emailů které vám zabere hodinu získáte alespoň 15 minut navíc a ten čas můžete využít podle sebe. Třeba si i zdřímnout nebo se projít okolo bloku.

Všechny tyto důvodu se znásobí pokud pracujete u počítače večer, kdy je horší osvětlení a musíte mít rozsvícené světlo. Dříve když jsem si vybíral notebook tak jsem záměrně vybral takový který měl podsvětlenou klávesnici abych na ní i v noci viděl a nemusel si rozsvěcet. Dnes už něco takového nepotřebuji, protože se na klávesnici téměř nedívám.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Jedna myšlenka na “4 důvody proč psát všemi deseti”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *