6 důvodů proč mít příjem z investic

Důvodů by každý z nás našel desítky, takže tyto určitě nejsou jediné a jediné správné. Mají vám více sloužit jako inspirace pro vytvoření si svých vlastních důvodů.

Člověk totiž nedojde někam kam neví proč by měl jít. Schválně to zkuste, řekněte kolegovi v práci ať dojde na konec chodby nebo partnerovi (partnerce) ať dojde na druhou stranu místnosti. Oba se vás nejspíš nejdříve zeptají proč by tam měli chodit.

Pojďme na jednotlivé body:

1. V restauraci si můžete objednávat podle levého sloupce v menu a ne pořád jen podle pravého

Tak tohle samozřejmě můžete dělat i bez příjmu z investic, ovšem mnoho lidí, a ti mají také velký potenciál pracovat na tom, aby měli příjem z investic, se na cenu dívají a zohledňují ji při výběru.

Můžete si to dovolit bez sebe obviňování, že si vyrážíte z kopítka, místo toho abyste nějaké peníze ušetřili.

2. Jste nezávislí na státu a jeho podpoře.

Staráte se sami o sebe a důchod od státu vás moc netrápí. Nejste závislí na sociální podpoře a jste tak mnohem méně ovladatelní.

Já sám bych měl od státu dostávat důchod až někdy v 70ti letech. Pokud se toho dožiji, přežije i stát a v pokladně zbudou nějaké peníze, tak bych něco mohl dostat. Upřímně mě to moc neláká, koho z vás jo?

3. Více než 5 týdnů dovolené

a všechna placená 🙂

Chcete v zimně na 3 týdny do Apl a v létě na 2 měsíce do Jižní Ameriky? Žádný problém 😉

Čechy jsou krásné, ovšem někdo by raději trochu více tepla, někdo jiný by zase radši více sportu a někdo více poznávání nových kultur (nebojte i v Čechách se dočkáte nových kultur). Jednoduše jste nezávislí na místě.

4. Více času na rodinu a lidi na kterých vám záleží

Těžko můžete mít plno krásných zážitků s rodinou, když váš život se rovná práci a nic jiného nezbývá čas. Můžete společně snídat i obědvat a samozřejmě můžete dělat i další věci.

Kariéra nebo život, to je oč tu běží.

Jestli máte rodinou firmu, tak je to skvělé a s rodinou trávíte hodně času, ale jestli ne tak ho nejspíš více věnujete svému zaměstnavateli a na přátele už skoro nezbývá.

5. S více penězi můžete více pomáhat

Možností jak se dá pomáhat je spousta a s penězi to jde o trochu lépe. Peníze udělají to k čemu je použijete. Jestli je to věc ušlechtilá nebo naopak škodlivá je plně ve vašich rukách.

Ať už chcete zlepšit cokoliv s více penězi to jde lépe než s méně. Můžete se angažovat v zachraňování imigrantů a nakoupit nějaké lodi a posádky a přivést zadarmo celou Afriku do Evropy. (Hodně štěstí)

Můžete koupit všechny ropné plošiny a zavřít je.

Myslím, že každý si najde něco v čem může použít peníze ke zlepšení života na zemi.

6. Můžete a nebo nemusíte pracovat

Velké lákadlo pro mnoho lidí. Představte si, že nemusíte pracovat, jaký to slastný pocit, šéf neotravuje, telefon nezvoní (snad jen pojišťováci a další dobráci vám budou volat), ráno se krásně vyspíte a dáte si skvělou snídani přesně podle vašich představ. Žádný spěch. Co byste dělali? Co byste dělali za týden a co za měsíc?

Jak dlouho byste vydrželi dívat se na televizi, ve které stejně všechno jen opakují, takže jeden film uvidíte za týden 3x?

Tím se dostáváme k tomu, proč většina lidí nepracuje na svém bohatství a nevytváří příjmy z investic. Oni totiž nevědí, co by celý den dělali a takového života se obávají, takže podvědomě zůstávají tam jde jsou a nic s nimi nepohne jiným směrem.

Nejdřív si ujasněte co byste dělali, kdybyste nemuseli dělat nic a pak pracujte na příjmu z investic.

 

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *