Budujte svůj životní styl, ne podnikání

Tato myšlenka přišla od Brendona Burcharda a potom mi její potvrzení přišlo od Magdaleny Vokáčové v jejím videu. Pro plné porozumění je potřeba to rozvést, aby si to někdo nemohl vykládat špatně.

Video Magdaleny Vokáčové ve kterém mluví o této zásadě najdete zde http://vokacova.com/blog/pozdrav-z-lisabonu/

A teď vám to tu popíšu já 🙂

Přesněji by ta věta měla znít „Budujte svůj životní styl a okolo něho podnikání.“ (nebo práci obecně).

Lidé tráví příliš času svojí prací a utíká jim život

Věnovat se naplno své práci je v pořádku, pokud vás to baví a dává vám to smysl. Jestli vidíte svůj životní styl tak, že pracujete a pracujete a nemáte čas na sebe, rodinu, přátele, tak je to v pořádku.

Jestli se ovšem těšíte na každý pátek, každý státní svátek a dovolenou, je něco špatně.

Lapen v krysím kolečku

Nemusí být jen člověk, který je zaměstnanec a pracuje, aby zaplatil hypotéku, nájem, jídlo a páteční opíjení se. Mnohem hůř na tom můžou být podnikatelé na kterých leží celá jejich firma.

V mnoha ohledech jsou jediní, kteří mohou některé věci dělat a rozhodovat. Ti jsou pak lapeni podobně jako zaměstnanci s hypotékou.

Ani oni se jen tak ven nemůžou dostat. Znamená to totiž úplně předělat podnikání. Zbavit se věcí, které na něm závisí, naučit se nové věci, nastavit jinak celou firemní politiku a změnit své návyky.

Začněte s myšlenkou na konec

Jak chcete, aby váš život vypadal?

Když nevíte kam směřujete, tak to kam se dostanete vám, ale vůbec nemusí vyhovovat. Naplánujte si jak chcete aby váš život vypadal. Jak bude vypadat váš životní styl a na základě toho pracujte.

Vyhraje ten kdo vytrvá

Počítejte s tím, že první dva, tři, čtyři, pět let váš životní styl bude jen sen a pokud vydržíte a nezapomenete na něj, tak se k němu dostanete.

Já už jsem si svůj životní styl vysnil a pak jsem na něj zapomněl abych se k němu zase vrátil. Je to něco, co mi dává smysl pokračovat v tom co dělám, vzdělávat se a hledat nové možnosti.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.