Co bych udělal, kdybych chtěl opustit zaměstnání.

Tento článek je takové malé zamyšlení nad tím, co se dnes dá dělat a co bych udělal jinak. Možná vám to pomůže a ukáže nové možnosti, jak se dá přechod ze zaměstnání udělat jednodušší. Zajímá mě online svět a na ten se zaměřím.

Svět internetu je krásný v tom, že skutečně nepotřebujete velký kapitál. Nějaký je dobré mít, ale nepotřebujete statisíce na zařízení a pronájem prostor.

Pro otestování nápadu vám dnes může stačit nějakých 5.000 Kč a už můžete vědět jestli je to zajímavé. A jsou i možnosti jak začít za 500 Kč a krok za krokem postupovat do online světa.

Ve světě online jsou důležité tři věci a to OBSAH – OBSAH – OBSAH.

Nejlevnější začátek ve světě online

Počítejte s tím, že nejlevnější není nejrychlejší. Ať děláte co děláte, musí o vás lidé vědět a to se stane přes obsah, který publikujete.

Začal bych tím, že si vyberu téma, obor, který mě zajímá a začnu psát na to téma články. Pokud nejsem v tomto směru tak silný, tak si vyhledám zahraniční server, který na toto téma publikuje a začnu jeho články volně překládat. Můžu se články jen inspirovat nebo k nim přidat mé zkušenosti nebo myšlenky.

Tento začátek stojí tak 500 Kč a je to zaregistrování domény a zakoupení hostingu. Nahrát WordPress je už otázka několika kliknutí.

Nejdůležitější je vytrvalost a pravidelnost. Dobré výsledky má publikování 3-5 článků za týden. K tomu je samozřejmě dobré přidat sociální sítě. Vyberte jen jednu sociální síť na které je vaše cílová skupina a buďte tam aktivní.

Počítejte minimálně tak 1-2 roky publikování článků.

Až budete mít publikování článků zmáknuté, tak se začněte zajímat o monetizaci, kromě reklamy od Googlu jsou i jiné a zajímavější možnosti jak vydělat na blogu.

Otestování nápadu online

Druhou možností nad kterou bych uvažoval, je vymyšlení nějaké služby a tu bych si otestoval.

K tomu potřebujete hlavně nějaký ten nápad. Jedna možnost je ptát se lidí co potřebují a chybí jim. Další možnost je inspirovat se opět v zahraničí, co tam funguje a tady chybí. Možná z toho bude dobrý byznys.

Příkladem je třeba Slevomat nebo dnešní P2P půjčky. To jsou věci, které v USA fungují už celkem dlouho a někdo chytrý je jen přinesl na český trh.

Když něco takového budete mít je potřeba to otestovat. Vytvořit jednoduché, ale profesionálně vypadající stránky s informacemi o službě a formulářem pro objednání.

Jakmile máte webové stánky, tak potřebujete na ně dostat lidi. Ideální způsob je reklama a také můžete požádat přátele aby odkaz na vaši stránku sdíleli se svými přáteli.

To nejdůležitější je, že tímto jednoduše otestujete jestli je o takovou službu zájem a pokud ano, tak ji můžete detailněji rozpracovat a více propagovat.

Tady počítejte s několika tisíci, které potřebujete pro otestování vašeho nápadu. Tak 4.000 Kč na reklamu a něco na vytvoření stránek.

Závěrem

Místo nového telefonu bych zkusil otestovat svoji novou službu. A kdybych neměl žádný nápad a nechtěl rovnýma nohama skočit do podnikání, tak bych vytvořil blog a začal budovat komunitu. Stačilo by mi pár hodin týdně, rok uteče jako voda a já bych viděl kolik lidí mi na stránky chodí.

Potom bych podal výpověď a pokračoval naplno v tom co jsem začal při zaměstnání.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.