Hasíte požáry nebo zdroje problémů?

Hasit požáry, je pro mnoho lidí důležitější, než hledat původ problémů a jejich řešení. Krásně je to vidět na současné situaci s imigranty, všichni řeší jestli by tu měli být nebo ne. Jestli zničí Evropu nebo ne. Ovšem jen málo kdo se zajímá a hledá řešení na zdroj tohoto problému.

Přestavte si situaci, kdy máte pod žebrem zabodnutý nůž, zatím vás to neohrožuje na životě, takže můžete normálně fungovat. Nic méně vám to překáží například při běhání nebo řízení auta.

Co budete v té situaci dělat? Já bych si ten nůž nechal vyndat. Ovšem podle toho jak se řeší situace imigrantů by nejspíš všichni začali hledat způsoby jak jinak běhat, aby jim to nevadilo. Začali by upravovat řízení automobilu, aby to vyhovovalo a nůž nepřekážel.

Směšné? I mě to tak přijde. Bohužel u hodně věcí a pro hodně lidí, naprosto standardní postup.

Hašení požárů

Nikdy není řešením situace. Jde jen o dočasné zalepení rány ve které je stále střep. Vypadá to, že se něco udělalo, ale skutečnost je taková, že je to na nic. Nakonec se rána zanítí a problém je mnohem větší než byl na začátku.

Naše lenost, hloupost a netrpělivost nás nakonec položí.

Hledejte zdroj a řešení

Jo tohle není metoda, která by byla lehká, ani nám často nepřinese tak rychlé „výsledky“, které můžeme světu ukázat. Nic méně jako jediná má z dlouhodobého hlediska smysl.

Myslím, že není co dodat. Podívejte se na sebe, své problémy a to, jak je řešíte. Je to jen hašení požárů nebo jde o řešení problému u jeho zdroje?

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.