Jak hledat příležitosti k zisku

Příležitostí je všude okolo nás strašná spousta. Je jich tak moc, že je ani nevidíme. Dalo by se to srovnat s bannerovou reklamou na stránkách. Té je všude také tak moc, že ji často nevnímáme.Okolo nás je mnoho situací a možností, jak vydělat nebo zhodnotit svoje peníze. Čím to je, že někdo vidí příležitosti všude možně, má nové a nové nápady a nabídky a někdo za celý život na nic nenarazí?

Všechno je v nás. Klíčem je naše mysl a to kam zaměřujeme svou pozornost. Je to program nebo návyk, podle kterého nám mozek vybírá ze světa okolo nás jen to co je pro nás důležité. Co je v okruhu našich priorit a zájmů to nám ukazuje a zbytek jednoduše vyhodí.

Projevuje se to tak, že pokud máte rádi například „bavoráky“ tak si jich na silnicích budete všímat mnohem více než třeba Citroenů, to mi připomíná, že ty už asi ani nejezdí, protože jsem už pár let žádný neviděl. Aut je na silnici velké množství, ale náš mozek ví, že pro nás mají větší hodnotu jen některé a tak nám je „ukazuje“, prostě si jich vědomě všimneme.

Fungujete i na jiné věci, nejsou to jen auta. Může se jednat třeba o maminky s kočárkem nebo klobouky.

Například jsem se před týdnem díval na nějaké klobouky na internetu a přemýšlel jestli bych si jeden nepořídil. V následujících dnech jsem potkal mnohem více lidí s kloboukem než se mi běžně stává. Viděl jsem jak muže tak ženy a všímal jsem si jich.

Investování nebo možnosti jak vydělat peníze jsou také kolem nás a jediné co potřebujete je, si jich všimnout. Potom je ještě musíte posoudit a rozhodnout se jestli jsou dobré nebo ne.

Dříve tomu lidé říkali znamení, dnes tomu ezolidé říkají, že vám to poslal vesmír nebo že jste si to do života přitáhli. Je to fuk, ve vašem okolí to vždycky bylo jen jste tomu nevěnovali pozornost.

 

Jediné co musíte pro objevení takové příležitosti udělat je… rozhodnout se.

Rozhodněte se, že chcete vidět příležitost jak zhodnotit své peníze nebo jak vydělat více peněz.

Nestačí jen to tak odkývat a říct si „jo to by bylo fajn“. Musíte se na to vědomě zaměřit. Ideálně, každý den si připomenout, co že to chcete.

V knížce TRIUMF od Petera Sasína jsem v knihkupectví nalistoval zajímavou kapitolu, ve které popisoval „Vesmírný ping-pong“ pro mě to nebyl ping-pong s vesmírem, ale s mým zaměřením pozornosti. Nic méně mě to velmi pobavilo. Jde o to, že na nějakém rušném místě v městě, jako jsou hlavní ulice, nákupní centra a podobně, se na chvíli zastavíte a „vyšlete přání“, že chcete vidět například maminku s kočárkem. Během pár chvil (možná minut), jde o to vydržet, si maminky s kočárkem všimnete.

Skutečně vám ji tam neposlal vesmír, bůh ani ufo. Prostě jste se jen zaměřili na to, že ji chcete vidět a tak jste si ji v tom davu lidí všimli. Tyto „přání“ můžete všelijak modifikovat.

Zrovna tu maminku s kočárkem jsem si jednou přál v metru a pořád nic a nic až jsem vystoupil na IP Pavlova a no a tam pořád nebyla. Tak jsem vydržel a čekal. Po minutě tam nejednou byly 3. Najednou jsem si říkal „STOOOOP!!! jestli to takhle půjde dál tak se nevejdu do tramvaje“

Je to taková sranda na cesty, můžete si takhle přitahovat černochy, blondýnky, fotbalové fanoušky a jiné.

Jestli s tím nemáte zkušenosti, tak to rozhodně vyzkoušejte. Výsledky se v tomhle případě dostaví velmi rychle a vy uvidíte jak funguje vaše mysl. Pokud si chcete popis této hry přečíst v originále, tak doporučuji navštívit knihkupectví a v klidu si tam ty 2 stránky z knihy přečíst.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.