Jak jsem nakupoval u Kiyosakiho

Newsletter od Roberta sleduji delší dobu a někdy na začátku roku přišel jeden s nabídkou testu investorského profilu, snad i s nějakou konzultací. Test byl MBTI a nic nového mi nepřinesl, je stejný jako všechny MBTI testy. Konzultace se žádná nekonala, za což jsem i celkem rád. Kromě emailu jsem při registraci musel vyplnit i telefonní číslo.

Pro ty z vás, kdo neznáte Roberta Kiyosakiho je zde odkaz na wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Kiyosaki

Pár dní po vyplnění testu mi začali volat z Utahu. Upřímně řečeno svou angličtinou si nejsem tolik jistý, abych byl nadšením bez sebe. Byli vytrvalí a volali znovu a znovu. Většinou jsem byl někde v metru a podobně, takže jsem to vzít nemohl.

Až se jim povedlo zastihnout mě když jsem byl doma a to co se stalo je neuvěřitelné.

Prodali mi program Rich Dad Quick Start. Je to půlroční koučovací program s nějakými informacemi navíc. Koučink měl začít až po uběhnutí garanční doby (30 dní). Samozřejmě jsem už při nákupu počítal s tím, že to na 92% vrátím.

Tak jednoduché jsem to neměl. Někdo by mohl říct, že jsem si to přitáhl, ale na tom vůbec nezáleží. Život vám nebude stále servírovat jen sladké dortíky, někdy vám dá pěkně hořkou medicínu a je jen na vás, jak si s tím poradíte, vždyť bez strastí by nebylo radostí.

Zpátky k věci. Problém byl ten, že i když jsem jim nadiktoval číslo kreditky a oni si stáhli peníze, tak mi nepřišlo žádné potvrzení ani přístupové údaje.

Samozřejmě jsem napsal email na podporu. Bohužel email, který mi dala ta paní co se mnou telefonovala, nebyl funkční a na stránce s tímto programem nebyl žádný email.

Vážně vtipné. Tak jsem si našel email na richdad.com, hmm po pár dnech, žádná odpověď. Tak další email. Pár dní napětí a zase žádná odpověď. To už mě začalo celkem stresovat. Jak byste se cítili vy?

Tak jsem našel email s výsledkem MBTI testu, kde byl jako odesílatel support a napsal jsem tam a konečně odpověď. Pro změnu mi zase volali.

Dostal jsem přístup a konečně jsem se mohl kouknout, co jsem si vůbec zaplatil. Výsledek mě moc nepotěšil.

  • Přístup k online hře, která je úplně stejná jako ta zdarma
  • Kalendář pro plánování mých cílů (používám google)
  • Informace o tom, jak se dostat z dluhů
  • Koučink (k tomu jsem se nedostal)

Obsah programu byl tedy velmi chabý, ne jen že to byly věci, které jsou dostupné buď úplně zdarma nebo za email, ale bylo to zaměřené vyloženě na dluhy a jak se jich zbavit. To je teď v poslední době směr Kiyosakiho.

Amerika a Američani se skutečně topí v dluzích, prakticky už na škole mají dluhy, které budou splácet do konce života.

Takže po tom, co jsem si to vše přečetl, jsem napsal email na funkční podporu a nechal si vrátit peníze. To proběhlo velmi rychle a bez problémů.

Celkem mě tohle nahlédnutí stálo 100 Kč (kurzový rozdíl) a nějaké ty problémy. To není až tak špatné.

Přeji hodně štěstí při nákupu programů v zahraničí. 🙂

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *