Jak jsem si uvědomil, že…

Vezměme to pěkně od začátku.

Nejdříve jsem byl jako technická podpora webu a dalších online systémů u projektu fengshuiacademy.cz a ještě jsem dělal technickou podporu pro ziskamdobroupraci.cz

Potom jsem spolupráce zrušil v očekávání, že pojedu do zahraničí. Už tři měsíce to vypadá, že pojedu leda tak do****le. A samozřejmě, když jsem přerušil spolupráce tak začíná ubývat $$$.

Dokonce jsem přemýšlel i o zaměstnání. Brrr až jsem z toho měl osypky.

Tak a už se konečně dostáváme k jádru věci. Uvědomil jsem si totiž, že problém není v tom, že bych neměl co dělat. Spravuji totiž eshop fengshui-interiery.cz fengshuishop.sk a dalších asi 5 webů.

Moje práce zde není jen co to mi kdo zadá, ale sám spolupracuji na rozhodování, co je potřeba udělat, aby se vytvořilo propojení všech stránek a eshopu v systém, který bude přivádět nové zákazníky. Kde, jak a proč budeme sbírat emaily a jak budeme s lidmi dále komunikovat. A spoustu dalších věcí.

Takže práce je víc než dost a proto, abych měl víc těch $$$ stačí … více dělat. Více dělat bude znamenat, že se to celé bude mnohem rychleji posouvat a budou vidět větší výsledky za kratší dobu.

Pojďme trošku víc do hloubky té problematiky vydělávání peněz.

Někdo si myslí, že rovnice vydělávání peněz je Čas = Peníze. Ti znalejší vědí, že čas tam nemá co dělat a že Hodnota = Peníze. Tedy podle toho jakou hodnotu dáte tolik získáte peněz.

Lidé platí za výsledky, ne za to kolik jste nad tím strávili času. To, že to přepočítáváme na čas je někdy naše výhoda a někdy naše nevýhoda.

Po zralé úvaze jsem došel k tomu, že nám tam ještě něco chybí. Jsou to lidé, kteří nám platí za hodnotu.

Nakonec je to Hodnota x Zákazníci = Peníze.

V tomhle modelu máte dvě možnosti pro vydělání více peněz.

  1. Dodávat větší hodnotu za kterou bude zákazník ochotný více zaplatit. (vytvoření hodnoty obvykle stojí čas)
  2. Dodávat jednu hodnotu více lidem.

Koukněme na příklad. Pokud jako spisovatel/ka napíšete knihu, tak napsání vám zabralo nějaký čas a máte hodnotu, teď máte dvě možnosti pro vydělání více peněz.

  1. Napsat pokračování knihy a prodat ji současnému zákazníkovi.
  2. Prodat již napsanou knihu více lidem.

Pro mě to teď znamená dávat větší hodnotu. To co vytvářím je individuální a tak pokrýt více lidí je nereálné. To je můj další cíl. Vytvořit něco hodnotného co bude moci využít více lidí.

V jakém modelu teď přemýšlíte vy a jaké jsou vaše možnosti pro zlepšení?

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Jedna myšlenka na “Jak jsem si uvědomil, že…”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *