Kanada 2.rok – březen 2017

Původně jsem už chtěl přestat psát, protože mám pocit, že toho tolik zajímavého už nebude, přeci jen jsem tu již rok a můj život je tady dost zaběhnutý, práce na golfovém hřišti se bude opakovat ve stejném duchu jako loni, budou tam určitě nějaké drobné změny, ale nemyslím si, že by mě tam potkalo něco vyloženě překvapivého.

Řídit, jezdit, sekat můžu skoro se vším, dělal jsem snad všechnu práci co se tu dělá, takže nic extra nového přijít nemůže.

Nic méně babička se zvyklá si moje články číst, tak jsem se v tom rozhodl pokračovat, ale tentokrát jen jednou měsíčně.

Nový rok jsem začal tím, že jsem si zařídil kreditní kartu, už jsem kreditní kartu měl, ale pro ní jsem musel mít vloženo 500$ na účtu u banky, jako zálohu. Takže teď mám kreditku bez zálohy a můžu bez omezení utrácet. Což já nedělám.

Důvod pro kreditku je, že s ní můžu platit na internetu (já vím v čechách normální věc i u platební karty), potom s ní můžu platit v obchodě, takže nemusím mít hotovost, která se mi i přes moje úsilí ztrácí (neztrácí, ale na konci měsíce mi to skoro nikdy nesedí s tím co mám v peněžence). Proč tohle všechno když to bych mohl i s kartou k účtu? Je to z toho důvodu, že za účet se tu platí a protože jsem cheap, tak mám ten nejlevnější účet a na nejlevnějším účtu máte jen 12 transakcí. Takže platby kartou bych v obchodě mohl dělat asi tak týden možná déle a možná by mi to vystačilo na měsíc, ale nechce se mi to hlídat. Na kreditce žádné omezení není.

V půlce měsíce jsem byl na školení zavlažovacích systémů, které používáme na hřišti. Tam mě poslal šéf ještě s jedním kolegou. Konečně jsem se dozvěděl, jak to celé funguje, takže jsem zase o něco chytřejší :-). Uvidíme jestli to znamená, že budu dělat nějaké opravy nebo ne.

Třetí věc je, že jsem vytáhl skútr a začal jezdit na něm. V březnu byl ještě jeden týden hodně špatný, že sněžilo a tak jsem jezdil pár dní busem, ale jinak už jsem na skútru z 80%.

Taky jsme opět měli párty, na které byli oceněni někteří zaměstnanci, kteří už tam pracují dlouho. Pět, deset a patnáct let to myslím bylo. A také zaměstnanci roku 2016.

Na konci měsíce začali pracovat první sezónní lidé. Takže sezóna už se neúprosně blíží.

Ještě bych měl zmínit, že jsem musel vynechat posilovnu, protože mě po jedné neděli strávené nad knihou začal šíleně bolet krk a nakonec i pravé rameno. Byla to nepříjemná ostrá bolest. Trvalo asi 3 dny a začalo to na mě být moc, tak jsem si s tím zašel ke specialistovi, jestli mi s tím něco udělá.

To byla snad středa, ale skoro vůbec mi to nepomohlo. Vzhledem k tomu, že to není zadarmo, jsem zjišťoval jak je to s pojištěním a dozvěděl se, že mi tohle neproplatí, že nejdřív musím na walk-in kliniku, kde mě nějaký doktor prohlédne a něco mi doporučí. Za walk-in kliniku jsem zaplatil $60, aby mi doktor předepsal nějaký prášky na uvolnění svalů proti bolesti.

Tak na to jsem vážně moc zvědavej nebyl a mělo mi to dojít než jsem tam šel, ale vážně mě to dost bolelo a chtěl jsem se toho zbavit. Nic méně ne na tolik, abych do sebe cpal chemii.

Kromě toho, jsem potřeboval lékařskou zprávu, kterou mi nejdříve nechtěli napsal, že prý dávají jen účet s tím, že jsem tam byl. Super, takže po komunikaci s asistenční službou jsem dostal emailem dokument, který jsem potřeboval vyplnit. Tu takzvanou lékařskou zprávu. To se nakonec povedlo a z asistenční služby mi napsali, že je vše v pořádku a mohu žádat o proplacení nákladů, přes další formulář.

Jako pojišťovna vás moc ráda pojistí, ale hrozně nerada za vás něco platí, jedině proto s tím musí být takového papírování. Takže doporučuji chovat se obezřetně, hlavně by se nic nestalo.

Potom jsem byl znovu u toho osteopata a to mi tedy zase nijak moc nepomohlo. Lepší to začalo být až po asi dvou týdnech.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *