Kanada 2.rok – duben 2017

Tento měsíc začal celkem dobře. Na začátku měsíce jsem zase odfrézovával pařezy a měl jsem to skutečně hodně rychle. Ten den jsem také na hřišti našel obrovské šišky.

Mega šiška

Nejzajímavější je, že ty stromy nevypadají nijak zvláštně. Jsou normální velikosti.

A vypadá to, že se probudili želvy.

Jenže potom se to všechno zkazilo. Říká se tomu přehnaná sebedůvěra nebo taky dělání hovadin. V jedná zatáčce (z kopce) jsem chtěl trochu driftovat, protože ten golfový vozík brzdí skutečně dobře, jenže jsem jel moc rychle a v zatáčce se to s námi převrátilo.

Takže já jsem si vyhodil rameno a Justin, který jel se mnou byl v pořádku. Další dva dny, respektive tři, ale ten třetí byl svátek, jsem strávil doma. Nejdřív jsem s rukou nemohl skoro hejbnout, ale když jsem s tím nehýbal, tak to nebolelo.

I když jsem k doktorovi nechtěl, protože to stojí peníze o které potom musím žádat u pojišťovny, musel jsem tam jít kvůli potvrzení, že mohu pracovat pro zaměstnavatele. Takže jsem utratil dalších 100$ za prohlídku u doktora.

To mě už skutečně nakoplo k tomu, abych si vyřídil místní pojištění OHIP. Pokud pracujete v Ontáriu a máte vízum vázané na zaměstnavatele, tak jediné co potřebujete je výplatní páska a můžete si tohle pojištění zařídit. Já jsem nejdřív někde na internetu četl, že to trvá 3 měsíce, ale to jsem asi četl něco jiného nebo jsem si to nějak pomotal.

Pokud nemáte vízum vázané, tak musíte mít potvrzení od zaměstnavatele, že vás zaměstná minimálně na 6 měsíců. Potom už skutečně nic nebrání tomu si to zařídit.

Takže jsem následující týden došel na Service Ontario zařídit si OHIP a grrr. Kdybych byl věděl, že to je otázka 20 minut a můžu to začít využívat hned, zařídil bych si to už před měsícem.

No jo, někdy ty zkušenosti něco stojí.

Na ten týden (3.) kdy jsem šel opět do práce, bylo naplánované provzdušňování fairwayí a zároveň otevření hřiště pro členy. Otevření až na čtvrtek, ale stejně to znamenalo, že jsme dělali skoro 10 hodin denně. O víkendu už jsem měl odpracováno přes 49 hodin za týden.

Poslední týden v měsíci jsem šel 2x do posilovny. Chtěl jsem dělat dřepy, ale zjistil jsem, že nedám ruku tak dozadu, takže jsem skončil u legpressu.

Nakonec jsem udělal pár fotek na hřišti.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *