Kanada 2. rok – květen 2017

Tento rok je počasí naprosto šílené, tolik deště jsem tu loni neviděl za celý rok. Teď to vypadalo, že bude jen pršet a pršet a pršet. Naštěstí přestalo a druhá polovina května byla celkem pěkná.

Bylo takové vody, že se začalo zvedat i Ontarijské jezero a dokonce snad i evakuovali ostrov. V práci je to znát na výšce řeky, která teda byla neobvykle vysoko a když jsem se byl podívat na jezero, tak je o dobré 2 metry výš.

Po dlouhé době jsem si vzpomněl na daně a že bych taky měl dostat nějaké peníze. Pořád nic nemám a tak si říkám, jestli jim to dorazilo nebo ne. Vzhledem k tomu, že to je 600$, tak mi to za nějakou tu námahu stojí, našel jsem infolinku a zavolal tam. Automat mi po zadání všech možných informací oznámil, že moje daňové přiznání zpracované nemají a že mám zavolat nějakému agentovi.

Nakonec jsem se dostal i k tomu, i když až na konci měsíce. Takže to vypadá dobře, přiznání tam mají, ale protože jsem ho podával poprvé, tak to trvá déle, asi tak 4-5 měsíců. Nevím už přesně kdy jsem jim ho posílal, ale není to až tak důležité, peníze hned teď nepotřebuji. Hlavně, že to tam mají a že se jen čeká než to zpracují.

Na začátku měsíce jsem byl na svatbě. Ten samý víkend se konalo setkání akcionářů Berkshire Hathaway a trochu jsem přemýšlel, že bych tam jel, ale nakonec jsem měl o víkendu pracovat a tak jsem šel na svatbu.

Nenazval bych to kanadskou svatbou, ale spíš svatbou v Kanadě. Ženich tedy kanadské občanství, ale původně je ze Švýcarska. Nevěsta z Mexika. Přátelé taky všude možně ze světa, takže tam vlastně nikdo z Kanady nebyl.

Po svatbě na radnici jsme šli na večeři do CN Tower. Jídlo jsme si museli každý zaplatit, ale na pití nás ženich pozval. Konečně jsme tedy byl na CN Tower a dokonce jsem tam měl skvělou večeři.

Kromě toho jsem si to tam samozřejmě prošli a prohlédli.

Když jsme tam přišli tak počasí nebylo úplně nejlepší, ale nakonec mraky zmizeli a měli jsme pěkný výhled na celé město.

Ještě jedna zajímavost. Restaurace se točí dokola. Ne moc rychle, takže to není jak na kolotoči, ale i dostatečně rychle na to, aby se vám za dobu co strávíte na večeři, několikrát změnil výhled.

Takže to jsem si moc užil a mám zážitek, který jen tak někdo nemá.

Poslední věc z tohoto měsíce je, že jsem udělal nové webové stránky o fitness a začal jsem točit videa hlavně o mém pokroku s posilováním. Zatím to nebylo nic moc a možná mi tohle pomůže.

Na začátku jsem si udělal kompletní analýzu těla (svaly, tuk v jednotlivých částech těla) a to samé udělám za 3 měsíce. Můj trénink je zaměřený na sílu, nic méně věřím, že to bude mít vliv i na další věci. Akorát kvůli tomu ramenu, které mě pořád ještě trochu bolí, budu dělat jen dřepy.

Jestli se nic jiného nezmění, tak síla se vždycky hodí a nejlepší na tom je, že ten pokrok můžu skutečně jednoduše sledovat. To jestli mám více svalů nebo je, je hrozně komplikované zjistit a na úrovni týdnů nebo měsíců, se to podle mě těžko bez nějakého měření pozná, které ale vždycky stojí peníze navíc.

Uvidíme tady za 3 měsíce jak to bude vypadat.

Web s detaily: https://10xfit.cz

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *