Kanada 2.rok – Prosinec 2017

Prosinec byl hrozně skvělý i když utekl jako voda. Nejnáročnější bylo přemýšlení o tom jestli zůstat, a jak, nebo se vrátit do Čech. Zatím není žádné finální rozhodnutí.

Užili jsme si bruslení u radnice (City Hall). Půjčení bruslí stojí $10 / 2 hodiny. A úplně mi stačila jedna hodina. Kolikrát to bylo vážně kousek od kolize, ale vždycky se mi povedlo se nějak vmáčknout mezi lidi. Jediný okamžik kdy jsem spadl bylo, když jedné pani spadla rukavice a protože to bylo blízko chtěl jsem si sebrat, ale jak jsem se sklonil dolu, tak mi podjeli brusle dozadu a já se tam rozplácl. 😀

V práci jsme vytahovali fontánu z jezírka a z nějakého neznámého důvodu s ní nešlo hnout. Možná ji drželi řasy, takže se jeden provázek přetrhl a zůstal jen elektrický kabel.

Jenže ani s ním to nešlo a tak šéf koupil „kajak“. Spíš takový nafukovací člunek. No a úkol zněl jasně, vytáhnout fontánu suchou nohou. Původně jsme na tam kajaku měli být dva, jenže když jsem to rozbalil a roztáhl na trávu, viděl jsem, že je to sotva o trochu delší než já. 3 metry to je skoro jak nafukovací lehátko a to vážně není pro dva dospělé lidi, možná tak pro děti.

Nic méně ještě před tím než jsme začali nafukovat jsem se rozhodl, že zkusíme ještě jednou zatáhnout za ten elektrický kabel a jestli se odpojí a mi ho vytáhneme tak se nedá nic dělat. Stejně tam musíme, tak je jedno jestli bude kabel v jezírku nebo venku.

Samozřejmě jsme zatáhli, zatáhli ještě více a něco povolilo a už jsme tahali kabel ven. Myslím, že to už odpojené bylo a jen to drželo na kousku pro vázku, který tam byl jen jako takové pojištění. Nedalo se tedy nic dělat a vytáhli jsme kajak.

Po tom co jsem ho nafoukl a už jsem byl připravený vyrazit, koukl jsem na jezírko, kde je fontána a ona tam nebyla. Viděl jsem ji až o velký kus dál u břehu. Normálně ji vítr odvál ke kraji, kde jsme ji mohli v pohodě vylovit. Jenže to bych nebyl já. Když už mám ten kajak připravený, tak prostě do toho jezírka půjdu, že jo.

Byla to velká zábava hlavně proto, že bylo vážně teplo. To se ovšem nedá říct o zbytku prosince.

 

Protože se blíží Vánoce a pro mě tedy nejspíš poslední Vánoce v Kanadě, rozhodl jsem se, že bych některým lidem měl dát nějakou památku na mě.

Lucce jsem se rozhodl namalovat obraz a tak jsem šel na PaintNite. Večer v kavárně pod vedením profesionála můžete namalovat obrat. Už nějaké zkušenosti mám, tak to bylo v pohodě a těšil jsem se na to.

Nakonec zbývalo ho zarámovat a zabalit.

Na Vánoce jsem tedy byl pozvaný na večeři k Lucce. Následující den 25. jsem musel do práce protože sněžilo jako blázen. Strávili jsme tam dobré 4 hodiny.

Mezi svátky jsem toho moc nedělal, spíš jsem se flákal a byl s Chris.

Nakonec byl Silvestr. S Chris jsme šli do kina a protože to skončilo v 23:30 napadlo mě, že můžeme jít na náměstí podívat se na ohňostroj. Ten podle mě měl být o půlnoci.

Nic méně jsme vyrazili tak pozdě, že jsme o půlnoci byli v metru. No to je Nový rok jako řemen, co? U náměstí jsme byli tak 10 min po půlnoci a valil se odtamtud nepřetržitý proud lidí. Takže nevím jestli ten ohňostroj byl před půlnocí nebo to byly dvě rachejtle a tím to skončilo. Každopádně i kdybychom se tam dostali v čas, tak bysme se nikam přes ty lidi nedostali.

 

Šťastný Nový rok

 

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *