Kanada 2. rok – září 2017

Měsíc jsem začal krátkou dovolenou v New Yorku na 4 dny. Mám pocit, že toho je hrozně moc na napsání, takže to vezmu krátce.

Město je naprosto, naprosto skvělé. Moc jsem toho neočekával, protože jsem měl pocit, že to bude taková nuda jako Toronto, ale je to naprosto naopak.

Je to velké a rušné město. Bydlet tam asi není žádná hitparáda, pokud se chcete dobře vyspat, na druhou stranu kde jinde je toho tolik na jednom místě. V pěkné a slunečné dny jsou parky plné lidí, dokonce tu uvidíte i stoly se šachovnicí a lidi hrající šachy. Úplně jako ve filmu.

Metro má asi 8 linek a dostanete se s ním všude. Na letiště teda nejezdí, mimochodem v kterém městě je metro až na letiště?

Čekal jsem že utratím hodně. Moc jsem peníze neřešil, akorát jsem platil kreditkou a doufal, že to nebude přes limit. Nakonec jsem byl více než mile překvapen. Za všechno, tedy letenky, bydlení, jídlo a nějaké ty vstupy jsem dal 1000$ CAD. Takže asi 17-18.000 Kč.

Po všem musím říct, že by mi stačili 2 celé dny a měl bych toho dost. Nebo bych musel mít lepší boty na celodenní chození… no já jsem opět dal přednost pěkným botám, před nějakými trekingovými.

Týden následující po této dovolené byl naprosto katastrofální. Vůbec se mi nechtělo do práce a ještě nás je málo, takže musím dělat i věci, které nejsou úplně super. Takže mi trvalo vážně snad celý týden než jsem se dal nějak dohromady.

Zbytek měsíce byl prostě úplně normální. Snažil jsem se jet i do centra, abych to Toronto trochu více prošel a poznal. Takže jsem zjistil, že jsem ho více méně viděl. Minimálně to centrum, pořád mám nějaké místa, kam můžu zajít, ale spíš dále od centra. To je více méně dost malé. Možná, že po 3 dnech chození v NY se mi bude zdát všechno malé. Haha

Poslední den v měsíci jsem vyrazil za nočním životem, abych taky viděl, jak to tady vypadá v noci. No je to celkem živé. Nic méně taxi prostě stojí šíleně moc.

Ještě jsem tento měsíc udělal nějaké další investice a jednu takovou relativně dost rizikovou, uvidíme jak se to všechno bude vyvíjet.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *