Kdo tohle dělá, bude bohatý

Mnoho lidí si přeje být bohatí. Méně z nich si dokáže skutečně představit jak se jejich život změní. Ještě méně lidí je odhodlaných být bohatý. A mizivá část něco dělá pro to aby bohatí byli. Ve skutečnosti o tom, jestli bohatí budou nebo ne rozhoduje jedna věc.

V Americe byl proveden výzkum o tom, co dělá rozdíl v tom jakého úspěchu lidé dosáhnou. Probíhalo to tak, že vzali děti ve věku 12ti let a každé zvlášť posadili do místnosti s židlí a stolem. Chvíli se s dětmi povídali a potom před ně dali bonbón.

Řekli jim, že pokud vydrží 20 minut a bonbón nesnědí, tak dostanou dva bonbóny. Pokud ho snědí tak budou mít jen tenhle jeden bonbón. Nejspíš si těch říkáte, že to je jasné, počkám a dostanu dva bonbóny, to se mi vyplatí. Takhle jednoduché to je.

Část dětí vydržela a skutečně dostala dva bonbóny a část z nich ho snědla dříve než uplynulo 20 minut. Zajímavější ovšem je co se zjistilo po několika letech. Zjistilo se totiž, že děti které vydrželi a počkali si, jsou mnohem úspěšnější než ty které bonbón snědli hned.

Kdo si počká ten se dočká

Jestli děti vydrželi nebo ne nesouvisí s jejich logickým uvažováním ani inteligencí. Je to schopnost odložit svou potřebu do budoucna a také schopnost podstoupit určitou nejistotu.

Kdo dokáže odložit své potřeby dočká se větších a lepších výnosů. Kdo to nedokáže tak si bere půjčky a žije od výplaty k výplatě.

Samozřejmě odložit svou potřebu přináší určitou nejistotu toho zda se něčeho vůbec dočkají a jestli to bude tak dobré jak očekávají.

Žít pod své možnosti

Kdo potřebuje nový telefon, kdo se neobejde bez nové televize, kdo musí vlastnit auto i když si na tyto věci musí půjčit, se nikdy bohatým nestane. Nemá schopnost odložit své potřeby a to co si myslí, že potřebuje, to si také koupí.

Jediná skutečná možnost jak se stát bohatým a také jím zůstat je naučit se žít pod své možnosti.

Jediná věc, která z vás udělá boháče

Co znamená, že jsou lidé bohatí? Každý z vás by to popsal nějak jinak. V základu to jsou lidé, kteří mají peníze. Možná jsou v akciích, možná ve zlatě, možná v nájemních nemovitostech nebo v hotovosti. V nějaké formě tam jsou.

Kde se ty peníze vzali? Pouze přibližně 1/3 boháčů svůj majetek zdělilo. Zbylé 2/3 se k němu dopracovali vlastním úsilím. Peníze, které mají mají z jediného důvodu.

NEUTRATILI JE!

Jediné, co musíte udělat je ušetřit peníze které vyděláte. Jedině tak můžete mít peníze na účtu nebo v jiných aktivech.

Finanční úspěch a bohatství si musíte naplánovat. Tak si naplánujte, že odložíte část svých výdělků, dříve než je utratíte.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *