Kolo na kterém nedokážete jet

Konstruktéři v jedné dílně vytvořili kolo, které má otočené řízení. Znamená to, že když chcete zahnout doleva musíte otočit řídítky doprava. Podívejte se na video a uvidíte jak to tomu chlápkovi jde. U videa jsou české titulky.

Znalosti ≠ Pochopení

Nejspíš rozumíte tomu jak tohle kolo funguje, máte odpovídající znalosti. Ovšem váš mozek to nechápe. Ježdění na kole je hodně podvědomá dovednost. Už jí ovládáte tak dobře, že se na to nemusíte vůbec soustředit. Tím je změna hodně komplikovaná. Mozek se musí naučit něco úplně nového.

Jak je vidět na tomto příkladu, tak změna našich návyků, nemusí být tak jednoduchá a proto opět připomínám, že 21 dní vám na 99,5% stačit nebude. K vybudování nějakých nových lehkých návyků ve spojení se správným spouštěčem to možná za měsíc zvládnete, ale spíš počítejte s 2-3 měsíci.

Předchozí návyk tu pořád je

Jak je vidět v druhé polovině videa, tak ježdění na normálním kole, to znamená vrácení se ke starému návyku není tak obtížné jako naučit se nový. Například vyléčení alkoholici se už nesmí pití ani dotknout. Přesně z tohoto důvodu. Ten návyk tak pořád je a je lehlé se k němu vrátit.

Všechno je možné pokud vytrváte

Měnit staré návyky není jednoduché, musíte mít silný důvod proč je chcete změnit a potom vytrvat tak dlouho dokud neuspějete.

Přeji vám hodně odhodlání a vytrvalosti na vaší cestě.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.