Must-read: Čtyřhodinový pracovní týden

Kniha Čtyřhodinový pracovní týden od Timothyho Ferrisse je skvělou knihou, která vás uvede do podnikání nejen přes internet. To bez čeho by čtyřhodinový pracovní týden nemohl fungovat je efektivita, automatizace, delegace a do značné míry i internet.

Spousta lidí pracující jako živnostníci mají tu nevýhodu, že práci jim zajišťuje jejich odbornost za kterou je lidé platí. Ať to je instalatér, webdesigner, zubař, právník a další. Pokud jste v této kategorii musíte se na své podnikání začít dívat jinak a v tom si myslím vám tato kniha může pomoci. Do jaké míry budete moci zefektivnit a zautomatizovat vaší práci záleží na jejím druhu a hlavně na vás samotných.

Pokud se nacházíte v fázi kdy uvažujete o podnikání tak vám tato kniha může dát nový pohled jakým se na věci díváte a jakým směrem se v podnikání chcete vydat. V knize je uvedeno několik případů lidí, kteří úspěšně vytvořili a zautomatizovali svůj business, který jim vydělává peníze s minimem námahy a oni si tak mohou užívat života v úplně jiném světle.

Tim zastává skupinu kterou nazývá Nový bohatí ti se vyznačují tím, že nepotřebují mít miliony na účtu, ale stačí jim jen tolik aby milionový život žili a zároveň měli čas si ho užít.

Zpět tématům kterým se Tim v knize věnuje.

Efektivita do značné míry souvisí s pravidlem 80/20.

Automatizace je o tom jak nechat pracovat stroje za vás. To se hodí zvláště pokud pracujete přes internet.

Delegace je velmi důležitá část a souvisí jak s efektivitou tak s automatizací. Je mnoho věcí které nemusíte dělat přímo vy například účetnictví (pokud nejste účetní). Díky tomu, že část své práce delegujete na někoho jiného získáte čas a toho máme jen omezené množství. Ten potom můžete využít jiným způsobem. Můžete si ho užít někde na dovolené nebo ho věnovat činnosti která vám přinese další zisk. Určitě najdete i jiné možnosti jeho využití.

Internet je dobrý pomocník zvlášť v dnešní době. Záleží ovšem na oboru ve kterém pracujete a jakým způsobem do něj dokážete internet zapracovat.

Takže ať už podnikáte nebo o tom uvažujete a chcete začít správně tato kniha by měla být na vašem seznamu k přečtení.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *