Must-read: Říkejte mi TED

Připravte se na zběsilou jízdu životem Teda Turnera. Tato kniha, tento životopis je tak neuvěřitelný jak jen život může být. Ted vás provede od svého dětství až k úspěchům jeho kariéry. Mezi ně patří například založení kabelové stanice CNN s 24 hodinovým zpravodajským vysíláním, byla to první stanice s takovýmto programem a nikdo nevěřil, že to je možné ještě k tomu s rozpočtem mnohem nižším než jaký potřebovali jiné televize pro vytvoření večerního zpravodajství. Tomu předcházelo mnoho pádu, neúspěchu, ale také vítězství, bez kterých by něco takového nebylo možné. Současně s budováním firmy aktivně jachtařil a pravidelně se účastnil spousty závodu. Vyhrál americký pohár což je jedna z nejvyšších met jachtařských závodu, tomu je v knize věnována jedna celá kapitola. Stal se největším soukromým majitelem půdy v USA a vášnivím filantropem. Nejspíš vás nepřekvapí skutečnost, že se setkal s lidmi jako je Jack Welsh, Bill Gates, Waren Buffet, Fidel Castro, M. S. Gorbačovem, Putinem (na začátku jeho kariéry) a s dalšími osobnostmi.

Věci které se lze z osobního příběhu Teda naučit je několik a já tu shrnu své největší objevy, možná v něm najdete něco jiného podělte se o své podměty v komentářích pod článkem.

 

1. Stanovte si tak velké cíle abyste jich za jeden život jen stěží dosáhli

2. Najděte ty správné lidí – dělat tolik věcí najednou a ještě k tomu úspěšně by nikdy nemohl kdyby si myslel že všechno ví nejlépe a nechtěl zaplatit lidem, kteří jsou lepší než on, o tom se několikrát zmiňuje až už šlo o spouštění nových věci nebo o koupení jiného byznysu, který bylo potřeba integrovat do současné společnosti

3. Nikdy se nenechte zastavit problémy, které se zdají neřešitelné – nejednou řešil financování koupě společnosti na kterou neměl hotovost a hned po převzetí firmy po otci řešil jakým způsobem se vyvléci z dohody kterou jeho otec uzavřel těsně před svou smrti.

 

Knihu doporučuji všem kteří podnikají a chtějí dosáhnout větších úspěchů, třeba i mezinárodních.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *