Nápady chodí v tu nejnevhodnější chvíli

Musí to být jeden z těch potrhlých Murphyho zákonů, že když si nápad nemůžu zapsat tak přijde jeden naprosto brilantní a o dvě minuty později už nevím o co šlo… Každý to řešíme jinak a někdo to neřeší, i to je řešení.

Nápady přicházejí v horizontální poloze

Minimálně ty moje.

Asi je to proto, že večer, když jdu spát, přestávám myslet na to co je potřeba udělat a podvědomě vím, že s prací je ámen. Není to pravidlo, ale často to právě v okamžiku přikrytí peřinou začne.

Myšlenky na mě útočí co jim síly stačí a jedna střídá druhou. Člověk se převaluje, rovná peřinu, otáčí a dělá téměř psí kusy, protože má přeci spát.

Nene, teď je čas vymýšlet a plánovat hlásí mozek.

Nemusí to být nutně postel, někdy to přijde ve sprše, jindy když řídíte. Ať tak jako tak, často to jsou dobré myšlenky na které ještě častěji zapomeneme.

Spánek versus papír

Ve finále jsou tu dvě možnosti jak situaci řešit. Vlastně tři, které můžete použít.

První z nich je dál se převalovat a přijít tak třeba o dvě hodiny spánku.

Druhá je zaměřit svou mysl na dýchání a pravidelně dýchat. K tomu můžu doporučit systém 4×4. Nebojte s auty to nemá nic společného, takže vás nebudu nutit dýchat všemi čtyřmi plícemi najednou.

Třetí možnost je zapsat si vše co vás napadne. Mě v tomhle vyhovuje mobil, protože nemusím pořád rozsvěcet a zhasínat. Stačí vzít telefon a myšlenky napsat do poznámek. Potom ho položím a myslím si jak budu spát, když přijde další myšlenka.

Možná tím taky přijdete o hodinu spánku, na druhou stranu ji strávíte produktivně 😉

4×4 vteřiny

  1. 4 vteřiny nádech
  2. 4 vteřiny zadržujeme dech
  3. 4 vteřiny výdech
  4. 4 vteřiny zadržujeme dech

Při nádechu se musíte nejdříve nadechovat do břicha a potom do hrudníku.
Při výdechu je to opačně, tedy vydechovat nejdříve z hrudníku a potom z břicha.

Kdo je připraven má minimálně smartphone

Obzvláště pokud jako já nemáte schopnost chrlit jeden nápad za druhým je dobré mít něco kam si můžete momentální nápad zapsat, více než dobré.

Tááákže nažhavte své telefony. I když papír a tužka je klasika jeho nevýhodu vidím v tom, že se to dá lehce založit, překrýt, přikrýt, shodit, zastrčit, zasunout mezi další podobné papíry a nápady jsou v pr… emm teda tam kde se k nim už nikdy nevrátíte.

Budu rád pokud do komentářů napíšete kde dostáváte nejvíce nápadů a co s nimi děláte.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.