Nový cyklus, nový příběh

Poslední týden roku 2015 je tu a s ním přichází další rok. Mnoho lidí se teď ohlíží za minulým rokem a plánuje rok nový. Jaký příběh budete příští rok vyprávět záleží na vás.

Tento rok se mi povedlo mnoho věcí za které jsem rád. Psal jsem tento svůj blog na kterém jsem publikoval 48 článků. Můj cíl napsat každý týden jeden článek mi utekl jen o vlásek. Jeden celý měsíc jsem vynechal. I přesto jsem vděčný, že jsem napsal tolik článků a že jsou lidé, kteří tyto články čtou.

V červnu jsem úspěšně požádal o vízum do Kanady na rok a tak se na blogu v průběhu února a března začne objevovat více informací o mé cestě, práci a zkušenostech z Kanady.

Také jsem si vybudoval ranní návyk skládající se z cvičení, poslouchání anglického podcastu a programování své mysli. Cvičení mi velmi pomohlo se zády, která mě bolela, když jsem dlouhou dobu nic nedělal a i když je pro někoho 20 kliků denně málo, má to své výsledky a to je nejdůležitější. Celkem jsem udělal více jak 7 300 kliků a dřepů.

Ohlédněte se také za uplynulým rokem.

Co jste dokázali?

Kam jste se dostali?

Co se vám povedlo?

Co jste se naučili?

Co vám udělal největší radost?

Komu jste udělali radost?

Co bude dál?

Zapomeňte na předsevzetí typu začnu zdravě jíst, začnu cvičit. Místo toho se zamyslete čeho chcete dosáhnout a proč?

Kdo by pravidelně cvičil, když nemá důvod? Kdo by zdravě jedl, když neví v čem mu to pomůže a čeho tím dosáhne?

Nedělejte stejnou chybu jako tisíce lidí, kteří si na začátku roku koupí permanentku do fitka a po týdnu skončí. Začněte tím, že si řeknete čeho chcete dosáhnout a potom začněte po malých krocích. Začněte s cvičením doma. Jestli se nedokopete k tomu cvičit doma, tak jak se chcete dokopat k tomu dojít do fitka?

To samé platí i u jiných cílů. Začněte po malých krocích a mějte jasný důvod proč to děláte.

Jak mít čas na to důležité

Za prvé je to o prioritách. Jestli je pro vás něco důležité tak na to čas mít budete. Jestli si ovšem myslíte, že by to mělo být důležité nebo je to důležité podle někoho jiného tak na to čas nenajdete.

Určete si vaše priority a naplánujte si je na celý rok. Chcete třeba na dovolenou v červnu? Tak vemte diář a napište si dovolenou tam kde ji chcete mít. Pokud nemáte diář nebo nějakou elektronickou obdobu, tak ji začněte používat. Usnadní vám to život.

Práci si naplánujte do těch dnů, kde nemáte dovolenou nebo čas vyhrazený pro sebe nebo rodinu.

 

Ať následující rok stojí za to!

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *