Osobní rozvoj aneb jak z vás vytřískat prachy.

Už pár měsíců píšu pravidelně na svůj blog a dnes tu sedím u prázdné stránky a přemýšlím o čem napsat. Mám tu několik možností, ale přijde mi, že nemají takovou hodnotu a já chci předávat jen hodnotné věci. Rozhodl jsem se poukázat na pasti osobního rozvoje (seminářů, knih, online programů,…) abyste si ušetřili čas i peníze.

Osobní rozvoj pro mě znamená všechno, co mě chce naučit něčemu novému nejčastěji jak být bohatý, úspěšný, zdravý, atd. Myslím, že nejoblíbenější téma je bohatství a peníze. Těch má hodně lidí málo a tak se to snaží různě vyřešit.

Osobní rozvoj často zabíhá do hodně spirituálních technik vzývání bohů, rituály při kterých se obětovávají neposkvrněné dívky a používání nejrůznějších symbolů k přitáhnutí bohatství. Případně vám umyjí mozek a všechno je jak má být.

Budu tu trochu kritizovat některé postupy, protože se na některé věci chci podívat z byznysového pohledu a také vás inspirovat k tomu, abyste se zamysleli nad tím, zda se jen netočíte v kruhu a neděláte někomu dojnou krávu.

Začněme tím byznysem.

Nevztahuje se to jen na spirituální techniky, které nabízí možnost změny myšlení nebo napojení se na vesmírné energie, ovšem tam je to nejzřetelnější.

Je to celkem hodně jednoduché a celé to pracuje díky tomu, že jste nespokojení s svou situací. Přijde pán a řekne vám, že všechno začíná v hlavě a pomocí myšlení si můžete přitáhnout bohatství a prosperitu.

Potom přijde nabídka kurzu, programu, semináře, který vám změní myšlení a peníze se k vám jen pohrnou. Vše zní jasně, nic těžkého na pochopení.

Ovšem co se stane po tomhle semináři? Jsou jen dvě možnosti, za prvé moc vám to pomůže a během měsíce vyděláváte tolik peněz kolik jste si vždycky přáli.

Druhá možnost je, že vám to vůbec nepomůže a tady to celé začíná. Většině lidem to totiž nepomůže. Ano nic se nezmění, možná mají pocit, že se něco změnilo, ale jejich bankovní účet říká něco jiného.

A tak člověk, který vám nabídl ten skvělý seminář přijde znovu a řekne „Jestli stále nemáte tolik peněz kolik chcete tak to jediné co vás limituje je vaše myšlení. Máte ještě nějaké programy, které vás limitují.“

Zní to logicky? No jasně, že jo a tak se vydáte na další seminář. Tam skáčete, objímáte se, cucáte peníze, no prostě děláte psí kusy a z celé té atmosféry jste tak nabuzení, že odcházíte se skvělým pocitem.

Uplyne pár týdnů, měsíců a celý proces se může opakovat. Vaše nadšení vyprchá a zjistíte, že na vašem účtu je pořád stejně málo peněz a tak jdete na jiný kurz nebo nedej bože na ten samý.

Potom někoho potkáte a ten člověk se vás zeptá co děláte a vy řeknete „Já se věnuju osobnímu rozvoji“.

Točíte se v kruhu

Zamyslete se teď nad tím, jaké kurzy, semináře nebo programy jste absolvovali. Jak vám pomohli?

Skutečně měli takový vliv jako slibovali?

Co přesně se změnilo ve vašem životě?

Zúčastnili jste se nějakého programu víckrát?

Jestli jste na poslední otázku odpověděli ano a přitom nevíte jak vám to pomohlo, nebo jestli to mělo takový efekt jaký slibovali, potom pro vás mám smutnou zprávu.

Někdo si z vás udělal dojnou krávu.

Kdyby existoval univerzální způsob, proč by vznikali další a další kurzy, semináře a programy?

Přestaňte konzumovat informace a začněte něco skutečného dělat. Všechno sice začíná myšlenkou, ale v našem světě se to stane skutečností až potom co zapojíte svoje tělo a hejbnete prdelí.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *