Proč jsem začal plánovat každý den

Dva měsíce používám webovou aplikaci pro měření času stráveného na jednotlivými zákazníky s možností vložit popis toho co jsem dělal. Pracuji pro více klientů a na více projektech, takže mě přestalo bavit mít to po papírkách. To mě přivedlo k plánování dne.

Tento nástroj mi pomohl usnadnit sledování práce a také mi přinesl zpětnou vazbu o tom jak pracuji.

Když jsem viděl, kolik hodin mám odpracováno (kolik hodin v průměru každý den pracuji), tak to vypadalo, že mám asi dost volného času. Jenže já ten pocit vůbec neměl. Můj den utekl a já měl pocit, že pořád něco dělám.

Uvědomil jsem si, že dost často lelkuji, jen proto, že nevím co přesně dělat dál a tak jsem si klikl na Facebook, na mail (tam nic nebylo), tak jsem si přečetl nějaký článek a zase na Facebook a tak nějak mi unikal čas jako když se vám mezi prsty sype písek.

Takže to na čem jsem tolik pracoval byla prokrastinace, ale že mi to šlo!

V srpnu jsem se rozhodl s tím zatočit a udělal jsem si plán na můj den. Dopoledne práce a odpoledne, podle toho co bude potřeba. Podíval jsem se na několik videí a přečetl pár článků o tom jak plánovat den.

Koupil jsem si sešit a začal jsem si každý den psát na nový list. Jsou tu jednotlivé úkoly, které chci daný den vyřešit.

planovani-dneNěkteré úkoly nesplním a některé třeba úplně vyškrtnu. Když je neudělám, tak se druhý nebo třetí den podívám zpět a vidím co jsem chtěl udělat a neudělal. Pokud mi něco chybělo tak si napíšu úkol získat potřebné věci a když mám vše potřebné tak ho napíšu jako nový úkol pro daný den a následně ho odškrtnu i v tom dnu, kdy jsem ho nesplnil.

To celé mi dává větší motivaci úkoly neodkládat a přehled o tom co jsem udělal a jak jsem svůj čas využil.

Omezilo se také lelkování po tom co nějaký úkol udělám. Teď se jednoduše podívám co mám dalšího a můžu se do toho rovnou pustit už nad tím nemusím přemýšlet.

Vím, že to ještě není to pravé, protože bych jako první věc měl udělat věci pro sebe a své podnikání. To bude další krok až si na tento systém více zvyknu.

Osobně v tom vidím velký přínos a myslím, že každý kdo si sám plánuje práci a přiděluje na čem a kdy bude pracovat by si měl plánovat každý den. Ti co jsou řízeni a úkolováni druhými, by měli plánovat kdy se budou věnovat svým projektům a důležitým věcem.

Pamatujte na jedno „Kdo neplánuje, plánuje neúspěch“.

 

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

2 komentáře u „Proč jsem začal plánovat každý den“

    1. Děkuji za odkaz na zajímavé video, díval jsem se i na další videa od tohodle člověka a má to moc pěkně udělané. 🙂

      Budu si ho muset vždy v pondělí pustit a naplánovat týden.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *