Změna postoje a přístupu nebo změna práce?

Je tomu už skoro rok, co jsem zvažoval, že skončím s děláním webových stránek a budu dělat něco jiného. Dnes, po roce snažení se změnit zdroj svých příjmů, jsem kapituloval.

Vždy, když rozjíždíte něco nového, tak je to jako kdybyste byli pod kopcem na který chcete vytlačit obrovský balvan. Problém je ten, že v současnosti už jeden balvan tlačíte. Jak chcete být na svou místech současně? A stejně jako s balvany, které tlačíte do kopců je to i s vaší prací, vztahy, zdravím, atd.

Dobře si rozmyslete, zda chcete sedět na dvou židlích současně.

V podobné situaci jsem byl i já. Potřeboval jsem vydělat nějaké minimum a přitom jsem hledal jiné způsoby jak si vydělával. Problém byl v tom, že mě to co jsem dělal moc nebavilo.

Alespoň takový byl můj pohled. Ve skutečnosti mě pracovat na stránkách baví, problém byl v tom, jaké jsem si nastavil podmínky a pravidla spolupráce.

Průběžně jsem si to uvědomoval asi půl roku od spolupráce na projektu VztahyJakoUmění. Až mi to nakonec došlo. Někdy si ty aha momenty počkají 🙂 (smajlík pro Zlatu)

Takže když jsem si uvědomil, že problém není ani tak v práci, ale v tom co mě motivuje a jaké potřebuji mít podmínky pro práci na cizích projektech, jsem začal podmínky vědomě upravovat.

Potom ještě chvilku trvalo, než jsem si uvědomil, že práce se sama neudělá a o tom jsem psal v minulém článku Jak jsem ji uvědomil, že…

No a teď je to zábava. Stačilo tak málo, změnit si podmínky, svůj přístup a najednou jako by se změnila práce.

Trochu shrnu co jsem napsal výše…

Chtěl jsem změnit svou práci, protože mě nebavila. Po dlouhé době jsem zjistil, že problém není v práci, ale v mém postoji a v tom jaké jsem si nastavil podmínky. Vše bylo v mé moci a stačilo si to přizpůsobit tak, aby mi to vyhovovalo.

Někdy je potřeba úplně změnit svou práci a profesi a jindy touha po změně nespočívá v práci, ale v podmínkách, prostředí a lidech.

Ještě se vrátím k tomu co vás nejspíš čeká při změně oboru, profese, prostě při takovéhle velké změně. Tím, že jste nějakou dobu tlačili jeden kámen do kopce tak vás většina vašich známých má spojeného právě s touhle prací.

Jakmile se začnete věnovat jiným věcem a s těmi nebo tou, vás nikdo spojeného NEMÁ. Nikdo o vás neví a lidé si na vás vzpomenou právě v souvislosti s tou předchozí prací. A to si piště, že jako na potvoru se takových lidí bude ozývat více, než kdybyste pokračovali v tom co jste dělali.

Je to takové momentum, které vás na jednu stranu drží tam kde jste a na druhou, vám pomáhá roztáčet ty soukolí víc a víc.

 

Pokud teď děláte práci, která vás nebaví, tak co vás na ní skutečně nebaví? Rozsekejte do na jednotlivé části a rozdělte je na ty co vás baví (bavili nebo by vás bavili v jiné situaci) a nebaví. Začněte svůj život ovlivňovat tak, abyste měli takové podmínky a postoj, díky kterým vás bude všechno co děláte bavit.

Autor

Jakub Vlček

Píšu tento blog, protože vás tím mohu obohatit o moje zkušenosti (kladné i záporné) z oblasti investování do sebe, do svého rozvoje a do svého života. Už jsem něco přečetl, slyšel a vyzkoušel a tak si myslím, že je načase část těch informací předávat dál. Nezapomeňte, že to jsou jen informace a bez AKCE nemají na váš život vliv.

2 komentáře u „Změna postoje a přístupu nebo změna práce?“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *